Нәтиҗәле хезмәттәшлек өчен рәхмәт

2017 елның 5 сентябре, сишәмбе

“Азнакай ш. № 4 лицее” МБМУ учреждениесендә “Чатыр-Тау” дәүләт табигать заказнигы белгечләре тарафыннан экологиягә юнәлдерелгән чара үткәрелде, аның барышында балаларга Татарстан Республикасы Азнакай муниципаль районы территориясендәге махсус сакланучы табигать территорияләре турында, заказник эшчәнлегендәге максатлар һәм бурычлар турында, шулай ук хайваннарның һәм үсемлекләр дөньясының биологик күптөрлелеге, Татарстан Республикасы Кызыл китабының әһәмияте турында сөйләделәр.

Шунысын билгеләп үтәргә кирәк, лицей мөгаллимнәре заказник хезмәткәрләре белән тыгыз элемтәдә тора. Бу исә аларга экология акцияләрен бергәләшеп оештырырга, уку елы дәвамында урман дәресләрен үткәрергә булыша. Укучыларга экологик белем бирү буенча күп еллык нәтиҗәле эшчәнлек өчен лицей укытучыларына Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгының рәхмәт хатлары тапшырылды.