Уфада – ИФО субъектлары вәкилләре киңәшмәсе

2017 елның 19 октябре, пәнҗешәмбе

Уфа шәһәрендә Федераль урман хуҗалыгы агентлыгы җитәкчесе урынбасары А.О. Винокурова җитәкчелегендә 2017 елның 29 июлендәге 280-ФЗ номерлы Федераль законны тормышка ашыру мәсьәләләренә багышланган киңәшмә уза. Чарада Россия Федерациясе Икътисадый үсеш министрлыгы, Дәүләт теркәвенә алу, кадастр һәм картография буенча федераль хезмәт һ.б. хакимият органнары вәкилләре катнаша. Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгыннан ТР урман хуҗалыгы министрының беренче урынбасары Ә.Н. Бәдертдинов катнаша.

Киңәшмә кысаларында урман мөнәсәбәтләре өлкәсендә вәкаләт бирелгән, ИФО чикләрендә урнашкан РФ субъектлары башкарма хакимият органнарының, шулай ук ведомствоара эш төркемнәре эшчәнлегендә барлыкка килүче, дәүләт урман реестры нигезендә урман җирләре категориясенә, ә Күчемсез мөлкәтнең бердәм дәүләт реестрындагы белешмәләр нигезендә бүтән категория җирләренә караучы җир кишәрлекләренә карата хокуклар барлыкка килүнең законлы булуының үтәлешенә бәйле актуаль мәсьәләләр хакында фикер алышу планлаштырыла.