“Татарстан урманнарын саклыйк!” конкурсына йомгак ясалды

2018 елның 31 марты, шимбә

31 март көнне Казанның Шәһәр яны урманчылыгында ел саен уза торган “Татарстан урманнарын саклыйк!” конкурсында катнашучыларны бүләкләү тантанасы узды. Чараны ачып, Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры урынбасары Рәис Гомәров болай дип билгеләде: “Конкурста катнашучыларның саны елдан-ел арта бара, мин моңа бик шат. Әлеге күренеш безнең балаларыбызның Татарстан табигатен яклауга һәм саклауга битараф булмавы турында сөйли”.

“Татарстан урманнарын саклыйк!” конкурсында Казаннан һәм Кукмарадан мәктәп укучылары һәм балалар бакчаларында тәрбияләнүче балалар катнашты. Быел эшләр саны рекордлы иде – 1143 рәсем һәм кул эшләре тапшырылды. Ел дәвамында яшь табигать сөючеләр конкурска берничә номинация буенча материаллар юллады, алар арасында тикшеренү һәм иҗат эшләре бар иде.

Иң кызыклы һәм оригиналь материаллар ТР Урман хуҗалыгы министрлыгы, Казан шәһәре Мәгариф идарәсе һәм “Шәһәр яны урманчылыгы” ДКУ мактау грамоталары белән билгеләнде. 365 номерлы балалар бакчасында тәрбияләнүче Дарья Гермонова, 84 нче мәктәп укучысы Азалия Закирҗанова, “Заречье 8а” балаларга өстәмә белем бирү үзәге укучысы Алия Фазылҗанова, 65 нче балалар бакчасына йөрүче Михаил Татаринов, 181 нче мәктәпнең 1А сыйныфында белем алучыларның, 124 нче мәктәп укучысы Анна Михалева, 8 нче мәктәпнең 3 нче сыйныфында белем алучы Екатерина Печерская һәм 65 нче мәктәпнең 7 нче сыйныфында укучы Лия Некрасова эшләре аеруча зур игътибарга лаек булды. Барлыгы исә 100гә якын укучы призлар һәм дипломнар белән бүләкләнде.