Рослесхоз ТР Урман селекция-орлыкчылык үзәге эшен югары бәяләде

2018 елның 19 апреле, пәнҗешәмбе

Бүген Федераль урман хуҗалыгы агентлыгы вәкилләре Татарстанның Саба районындагы Лесхоз бистәсендә урнашкан Урман селекция-орлыкчылык үзәгендә булдылар. Сәфәр танышу холкында булды.

Федераль ведомство вәкилләре Татарстан урманчыларының эшен югары бәяләде. Урман селекция-орлыкчылык үзәге Россиядә иң яхшылардан санала. Ел саен биредә ябык тамыр системасы белән 12 миллион кәлшә җитештерелә.

Татарстан Республикасының Урман селекция-орлыкчылык үзәге инновацияле комплекс булып тора, ябык тамыр системасы белән утырту материалы һәм сыйфатлары яхшыртылган урман орлыклары җитештерү буенча заманча технологияләрне үз эченә ала. Әлеге комплекс Европадагы иң зур автоматлаштырылган урман селекция-орлыкчылык үзәге булып санала, ВСС АВ (Швеция) компаниясенең заманча җайланмалары белән тәэмин ителгән.