Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры ТР Экоминистрлыгы советының киңәйтелгән утырышында катнашты

2018 елның 20 апреле, җомга

ТР урман хуҗалыгы министры Равил Кузюров бүген Татарстан Республикасы Экология һәм табигый ресурслар министрлыгында фәнни-техник советның чираттагы утырышында катнашты. Анда Иделне савыктыру буенча өстенлекле проект хакында сөйләштеләр. Совет утырышында шулай ук экология министр Александр Шадриков һәм ТР Биологик ресурслар буенча дәүләт комитеты рәисе Федор Батков катнашты.

Совет әгъзалары республика территориясендә Идел елгасын саклау һәм пычрануын туктату, шул исәптән, диффуз агынтыларны җайга салу өлешендәге мәсьәләләр хакында сөйләште. "7 мең гектарда яклаучы агачлар утырту таләп ителә, бу хәл яр буе линиясен ныгытырга булышачак, – дип билгеләде Равил Кузюров, – моның өчен бездә мөмкинлекләр бар".