Татарстанның урман хуҗалыгы министры Р.Ә.Кузюров Лаеш урманчылыгына эш сәфәре кылды

2018 елның 10 мае, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры Равил Кузюров "Лаеш урманчылыгы" ДКУ һәм "Лаеш урман хуҗалыгы" ДБУ тикшерде.

Равил Кузюров II типлы ЯХС, III типлы ЯХС, "Лаеш" кишәрлеге урманчылыклары контораларын, агач эшкәртү буенча җитештерү цехларын, шулай ук урман питомнигын карады.

Равил Кузюров урман питомнигының сыйфатына игътибар итте һәм урман хуҗалыгы хезмәткәрләренә алга таба эшләрендә нәтиҗәлелек һәм уңышлар теләде.

Бүгенге көндә "Лаеш урман хуҗалыгы" ДБУ учреждениесенең Питрәч кишәрлеге питомнигында себер карагачының 200 мең данәдән артык, Европа чыршысының 380 мең данәдән артык, гади наратның 250 мең данәдән артык чәчкене үсә, алар киләсе елда Татарстанның урман фондын тулыландырачак.

Лаеш кишәрлеге питомнигында ат кәстәнәсе, зәңгәр формалы чәнечкеле чыршы, гади миләш, көнбатыш савыр, кызыл имән кәлшәләре культуралаштырыла, алар республика шәһәрләрен һәм торак пунктларын яшелләндерү өчен декоратив үсемлек сыйфатында кулланыла.