апрель, 2014 ел

Быел “Парклар маршы” халыкара акциясе чаралары шундый девиз астында уза.

Тәтеш муниципаль районында 1нче урта мәктәпнең биология укытучысы Н.Гафарова Су дәресе үткәрде, анда суның кеше тормышындагы әһәмиятен аңлатты. Дәрескә “Озын Алан” тыюлыгы белгечләре дә чакырылган иде, алар исә Тәтеш районындагы аеруча саклаулы территорияләр, табигать һәйкәле булган су объектлары – Үләмә һәм Зөя елгалары турында сөйләделәр. Белгечләрне мәктәптә бүләкләр дә көтә иде – балалар тыюлык өчен сыерчык оялары ясап бирделәр. Бүләк оялар тыюлык территориясендә эленәчәк.

Форумда Россиянең хакимият органнарыннан, фәнни һәм иҗтимагый оешмаларыннан вәкилләр катнаша. Көнүзәк тема булып исә Мәскәү яны урманнарын яңадан торгызу тора. “Урманнарны яңадан торгызуның алдынгы технологияләре турында. Татарстан Республикасы тәҗрибәсе” дигән доклад белән урманнарны яңадан торгызу һәм урман үрчетү бүлеге башлыгы Илгизәр Зарипов чыгыш ясады.