февраль, 2017 ел
пәнҗешәмбе

2017 елның 1 февралендә "Озын Алан" ДТКТ белгечләре тарафыннан Тәтешнең П.С. Ханжин исемендәге 1 санлы урта мәктәбенең 8-9 нчы сыйныфларында укучылар өчен "Татарстан Республикасының махсус сакланучы табигый территорияләре" темасына экология дәресе үткәрелде.

Дәрес барышында әйләнә-тирә мохитне саклау өлкәсендә ТР дәүләт инспекторлары укучыларны  Татарстан Республикасындагы тыюлыклар һәм кайбер табигать һәйкәлләре белән таныштырды, аларның биологик төрлелеге, табигый ландшафтларының уникальлеге, хайваннар һәм үсемлекләр дөньясы, Республикабызның аеруча сирәк очраучы һәм саклана торган тереклек ияләре хакында сөйләделәр.

Дәреснең максаты экология белемнәрен арттырудан, табигый объектларны саклаудан һәм табигый мирасны саклауга карата мәнфәгать үстерүдән гыйбарәт булды.