август, 2017 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасының урман тармагында эшләүче 40тан артык хезмәткәр 2017 елда урманда иң яхшы янгын сүндерүче исемен яулау өчен көч сынашты. Ярышларда катнашучыларга каршылыклар полосасын үтәргә, физик әзерлек күнегүләрен ясарга һәм тест сорауларына җавап бирергә туры килде.

Россиякүләм конкурсның төбәк этабында “Саба урман хуҗалыгы” ДБУ урман остасы Шәкүров Рәис Тәфкил улы җиңүче булды. Ул, каршылыклар полосасын ике минут та 14 секунд эчендә үтеп, иң яхшы вакытны күрсәтте.

Ярышларда икенче урынны Кондратьев Александр Юрьевич – 3 нче типлы “Лениногорск” ЯХС бригадиры алды. Өченче урында – Нәбиуллин Илнур Мансур улы – “Яшел үзән урманчылыгы” ДБУның 2 типлы ЯХС-2 башлыгы. Конкурста җиңүчеләрне котлыйбыз!

“Урманда иң яхшы янгын сүндерүче” Россиякүләм ярышларының финалы сентябрь аенда Мәскәү өлкәсендә узачак.

Республиканың урман хуҗалыгы министрлыгы белгечләре урман хуҗалыгы формированиеләрендә эшләүчеләрнең югары профессиональлеккә ия булуын билгели, бүген аларның саны 610 кеше тәшкил итә.