Урманнардагы янгыннарны кисәтүне профилактикалау максатларында

2017 елның 1 августы, сишәмбе

Урманнардагы янгыннарны кисәтүне профилактикалау максатларында ел башыннан бирле республика урманчылары тарафыннан халык арасында һәм массакүләм мәгълүмат чараларында агитацияләү-профилактикалау эше алып барыла. Урман тармагындагы белгечләр тарафыннан урманнарда гражданнарның булуын чикләүче 800 данә шлагбаум урнаштырылды, 300 данә күләмендә янгынга каршы күрсәтмә пропаганда объектлары урнаштырылды, 9 мең данә листовка һәм буклет таратылды. Янгынга каршы минераллаштырылган полосалар кору буенча барлык урманчылыклар территориясендә дә план нигезендә эшләр башкарылды. 6,5 чакрым озынлыгындагы янгынга каршы минераллаштырылган полосалар каралды.

Профилактика чаралары ярдәмендә 6 ел дәвамында Татарстан Республикасы урманнарында янгынга юл куелмады.