Урман хуҗалыгы ветераннары "ТАССР оешуга 100 ел" хөрмәтенә истәлекле аллеяга нигез салды

2018 елның 16 мае, чәршәмбе

Урман тармагы ветераннары Казан территориясен яшелләндерүдә катнашты. Акциядә шулай ук Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгы хезмәткәрләре дә катнашты. Волгоград урамында 100 данә күләмендә савыр, кызыл миләш, кара миләш, балан һәм гөлҗимеш үсентеләре утыртылды. "Татарстанның урманлы өлеше кечкенә, шуңа күрә дә мондый акцияләр бик кирәк, һәр яңа агач әһәмиятле", – дип билгеләде урман тармагы ветераны Людмила Веткасова. Әлеге акция "Татарстан Республикасы оешуга 100 ел"га әзерләнү һәм бәйрәм итү буенча чаралар планы кысаларында уза.

"Мин Урман хуҗалыгы министрлыгында 18 ел буе баш инженер, министр урынбасары булып эшләдем һәм урман хуҗалыгында урман торгызуның иң әһәмиятлесе дигән фикергә килдем", – дип сөйләде урман тармагы ветераны Михаил Филимонов.

Билгеләп үтәргә кирәк, урман культуралары сезоны ахырына якынлаша, язгы чорда Татарстанда 4000 гектар территориядә 18.5 миллион агач утыртылды.