Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры Равил Кузюровның Зәй урманчылыгына эш сәфәре

2018 елның 21 мае, дүшәмбе

Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры Равил Кузюров "Зәй урманчылыгы" ДКУ һәм "Зәй урман хуҗалыгы" ДБУ учреждениеләрен тикшерде. Эш сәфәре барышында Равил Кузюров урман хуҗалыгының эш урыннарын, агач эшкәртү цехын карады, биредәге хезмәткәрләр белән аралашты. Шулай ук 2 нче типлы янгын-химия станциясе һәм урман питомнигы белән танышты. Питомникны карауда Зәй муниципаль районы башлыгы Рәзиф Кәримов та катнашты. Татарстанның урман хуҗалыгы министры урман питомнигын карап тотуның нәтиҗәлелегенә аеруча зур игътибар юнәлтте һәм хезмәткәрләргә уңышлы хезмәт итүләрен теләде. Хәзерге вакытта "Зәй урман хуҗалыгы" ДБУ җирләрендә урман хасил итүче Европа чыршысы, Себер карагачы, гади нарат кебек төп токымнарның 500 меңгә якын чәчкене үсә.

Министр шулай ук Болгар һәм Өргәнчә кишәрлеге урманчылыкларында сайланма санитар кисү кишәрлекләрен карады. Соңыннан Равил Кузюров урманчылык, урман хуҗалыгы хезмәткәрләре, шулай ук "Урман транспорт компаниясе" АҖ вәкилләре белән эш киңәшмәсе уздырды. Министр алар эшчәнлегенә бәя бирде һәм алга таба перспектива өчен бурычлар билгеләде.