Республиканың гадәткә кергән “Урман утырту көне” табигать саклау акциясе

2016 елның 6 мае, җомга

атарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 09.03.2016 №377-р әмернамәсе нигезендә 2016 елның 14 маенда республикада гадәткә кереп киткән “Урман утырту көне” табигать саклау акциясе узачак. Министрлык тарафыннан оештырылган язгы агач утырту чарасы ике кишәрлектә – Шәһәр яны урманчылыгының Биектау кишәрлеге урманчылыгы территориясендә, Щербаково бистәсе янәшәсендә һәм Шәһәр яны урманчылыгының Матюшино кишәрлеге урманчылыгы территориясендә, Вороновка бистәсе янәшәсендә узачак. Министрлык акциягә теләктәшлек белдерүдә ярдәм итү гозере белән дәүләт учреждениеләренә, ведомстволарга, белем бирү оешмаларына мөрәҗәгать итте. Агач утырту эшләрендә теләге булганнарга урман хуҗалыгының беркетелгән белгечләре ярдәм итәчәк һәм киңәшләрен бирәчәк. Урман утырту эшләре 9.00 сәгатьтә башланачак.

Фоторепортажда катнашучыларны җыю урыннары күрсәтелгән.