Мокрая Савалеевка авылы тыюлыгы территориясен чүп-чардан чистарттылар

2016 елның 20 октябре, пәнҗешәмбе

“Татарстанның чиста урманнары” акциясе кысаларында “Зөя буйлары” ДТКТ белгечләре, Буа районы 6 санлы УГБМ укучылары белән берлектә, Мокрая Савалеевка авылы тыюлыгы территориясен чистарту эшендә катнашты. Активистлар урманны чүп-чардан, ауган ботаклардан, коры-сарыдан һәм аударылган агачлардан чистартты. Чара барышында 1,5 кубометр чүп-чар җыеп алынды.

“Татарстанның чиста урманнары” акциясенең көзге этабы 2016 елның 15 сентябрендә старт алды һәм 15 ноябрьгә кадәр дәвам итәчәк. Ел саен урман биләмәләрен җыештыру эшендә Татарстан Республикасының башкарма хакимияте органнары, белем бирү йортларында укытучылар, студентлар, коммерциячел оешмалар, яшьләрнең иҗтимагый берләшмәләре, республикада яшәүчеләр актив катнаша.