Пермь краенда ИФО урман ведомстволары җитәкчеләре белән киңәшмә узды

2017 елның 3 феврале, җомга

2017 елның 31 гыйнварында Россия Федерациясе Табигый ресурслар һәм экология министры урынбасары – Федераль урман хуҗалыгы агентлыгы җитәкчесе Иван Валентикның Пермь краена эшлекле сәфәре кысаларында Идел буе федераль округындагы урман хуҗалыгы ведомстволары җитәкчеләренең "Идел буе федераль округы Россия Федерациясе субъектлары тарафыннан урман мөнәсәбәтләре өлкәсендә тапшырылган вәкаләтләрнең  нәтиҗәле үтәлеше: 2016 ел нәтиҗәләре һәм 2017 елга бурычлар" темасына киңәшмәләре булып узды.

Киңәшмә эшендә Пермь крае губернаторы Виктор Басаргин, Федераль урман хуҗалыгы агентлыгы җитәкчесе урынбасары Николай Кротов, Идел буе федераль округы буенча Урман хуҗалыгы департаменты башлыгы Александр Орнатский, "Рослесозащита" ФБУ директоры в.б. Василий Тузов, Пермь крае прокуроры Вадим Антипов, "Урал дәүләт урман-техника университеты" ЮББ ФДБМУ ректоры Андрей Мехренцев, Идел буе федераль округының тапшырылган вәкаләтләр кысасында урманнар белән идарә итүне гамәлгә ашыручы субъектларының дәүләт хакимияте органнары җитәкчеләре катнашты. Татарстан Республикасыннан чарада ТР урман хуҗалыгы министрының беренче урынбасары Әмир Бәдертдинов катнашты.

Урман хуҗалыгының урманнарны үстерү һәм урман корылышы кебек юнәлешләре киңәшмәнең төп темаларына әйләнде. Идел буе федераль округында урман торгызу буенча план үтәлеше 111,1% тәшкил итә (112 мең гектар).