Шәһәр яны урманчылыгында тәрбияләнүчеләр Республика юннатлары слетында катнашты

2018 елның 19 июне, сишәмбе

"Шәһәр яны урманчылыгы" ДКУ каршындагы 84 нче Казан мәктәбенең мәктәп урманчылыгында укучылар Республиканың яшь натуралистлар фестивалендә катнашты, әлеге чара Россиядә юннатлар хәрәкәтенең 100 еллыгын бәйрәм итү кысаларында уза. Ярышларда Казан һәм Татарстан Республикасы укучыларыннан 16 команда катнашты. Чара кысаларында мәктәп укучылары квестлар рәвешендә конкурслар узды һәм баллар туплады. Чарада шулай ук Татарстан Республикасының "Урман-янгын үзәге" ДБУ хезмәткәрләре дә катнашты, алар балаларга урманнарда янгыннарның барлыкка килү сәбәпләре, аларны сүндерү ысуллары һәм методлары турында сөйләде. Ахырдан җиңүчеләрне бүләкләү өлеше булды, "Шәһәр яны урманчылыгы" ДКУ каршындагы мәктәп урманчылыгында укучы Татьяна Крайнова диплом алды.