Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры урынбасарлары Казан мәктәпләрендә Урман дәресе уздырды

2018 елның 12 сентябре, чәршәмбе

"Урман атнасы-2018" табигать саклау акциясе кысаларында Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министрының беренче урынбасары Әмир Бәдертдинов Казанның 183 нче гимназиясендә, ә министр урынбасары Рәис Гомәров 140 нчы мәктәптә булды, биредә алар мәктәп укучылары белән очрашты һәм кызыклы әңгәмә рәвешендә Урман дәресе уздырды. Балаларга Татарстан Республикасы урманнарының тарихы, урман байлыкларының әһәмияте һәм Җирнең экологик балансы турында сөйләделәр. "Кеше урман һәм су булган җирдә генә яхшы яши ала. Без әлеге табигый ресурслардан ничек итеп рациональ файдаланып булуы турында уйланырга тиеш", – дип билгеләде Әмир Бәдертдинов.

Балаларга шулай ук урманчыларның эше турында да, Министрлык тарафыннан Татарстан урманнарын саклау һәм үрчетү өчен ниләр эшләнүе, урманчыларның урманнарны ни рәвешле янгыннардан саклавы турында да сөйләделәр. "Урман атнасы-2018" табигать саклау акциясе кысаларында экология дәресләре барча Татарстан буйлап 14 сентябрьгә кадәр дәвам итәчәк.