Биләр урманчылыгында узачак семинар-киңәшмәдә Чулман аръягы шартларында утырту материалын үстерү темасына сөйләшәчәкләр

2017 елның 8 августы, сишәмбе

“Биләр урманчылыгы” ДКУ базасында “Чулман аръягы шартларында утырту материалын үстерү, урманны тәрбияви кисүләрне үткәрү технологиясе, Федераль дәүләт урман күзәтчелеген гамәлгә ашыру, санитар-савыктыру чараларын үткәрү, хезмәтне саклау һәм куркынычсызлык техникасы” темасына семинар-киңәшмә уза. Чарада Татарстан Республикасының урман хуҗалыгы министры Алмас Нәзиров, Министрлык аппараты хезмәткәрләре, ведомство буйсынуындагы учреждениеләрнең җитәкчеләре, җирлекләрдәге кишәрлек урманчылары катнаша. Семинар программасында: хезмәтне саклау һәм куркынычсызлык техникасы кабинеты һәм техник документацияне алып бару эше белән танышу, урман питомникларын карау, 2017 елгы урман чыршы культураларын механика ярдәмендә һәм кул белән тәрбияләү техникасы, киселгән урыннарда имән үстерү һәм өлгергән һәм картайган урман утыртмаларын кисү технологиясе белән танышу. Моннан тыш, урманчылар усак клоннары кишәрлеген һәм Чирмешән елгасы ярындагы яклаучы утыртмаларны да караячак.